Taras z desek kompozytowych – Krok po kroku

30 czerwca 2022 0 Comments

Oceń firmę

Taras na kompozycie może być idealnym wyborem, jeśli chcesz postawić wokół niego wiklinowe ogrodzenie i postawić wokół niego latarnie, donice i skrzynki na kwiaty, ponieważ otwory drenażowe w perforowanych deskach tarasowych będą odprowadzać nadmiar wody.

Do montażu zewnętrznych podestów drewnianych potrzeba tylko kilku prac. Jedyne, co musisz zrobić, to wyciąć kilka otworów w tylnej części decku i wypełnić warkocze deskami kompozytowymi. Platforma może być zbudowana na utwardzonej konstrukcji z ziemi lub posadowiona na betonowych słupach i legarach. Ten rodzaj tarasu nie tylko zapewnia miejsce do siedzenia podczas grillowania lub imprez przy basenie, ale także upiększa Twoją posiadłość, niezależnie od jej wielkości. Podsumowując, te deski kompozytowe zamieniają proste projekty we wspaniałe wspomnienia, które rzeczywiście są warte znacznie więcej niż koszt. Fundament złożony z desek można stworzyć, układając deski na ziemi w układzie kratowym. Deski powinny być dość wypoziomowane i wystawać więcej niż 1 cm poniżej sąsiednich desek w celu odwodnienia. Zakotwiczenie ich za pomocą wkrętów tarasowych musi wnikać w deski kompozytowe, a nie tylko w nie wiercić.

Materiał: Konieczne jest odpowiednie dobranie odpowiedniego materiału na taras, który chcesz na nim postawić. Często są wykonywane z desek kompozytowych. Drewniane deski i słupki oferują naturalną powierzchnię, którą można dostosować na wiele sposobów, ale zaleca się, aby były okresowo poddawane obróbce specjalną żywicą, aby były wodoodporne.

Płyty kompozytowe, znane również jako deski strand, mogą pomóc w szybkim i łatwym stworzeniu idealnej powierzchni. Szczegóły zawarte w tym artykule podpowie Ci, jak wykończyć drewnem taras z twardej ziemi.

Wybór fundamentu: Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o wybór rdzenia tego tarasu typu ziemia, ale nie zalecamy cegieł, ponieważ dużo czasu zajmuje ustalenie, które z nich będą odpowiednie dla twojego terenu, a następnie wybudowanie je jeden po drugim – nawet jeśli umieścisz kamienie nasadowe na górze. Najlepszym rozwiązaniem są kwadratowe blokujące się płyty betonowe, które można nieskończenie dostosowywać i po prostu lepiej wyglądać (dostępne są w różnych kształtach i szerokościach).

Kiedy budujesz pergolę na tarasie, jedną z ważnych rzeczy będą schody. Jeśli jest to Twój pierwszy raz lub masz bardzo małą wiedzę na temat desek kompozytowych i konstrukcji typu „zrób to sam”, będzie to wymagało odrobiny wiedzy. W tym poście porozmawiamy o budowaniu desek kompozytowych i na tej podstawie – zbuduj taras krok po kroku

Czym właściwie jest deska kompozytowa? Połączenie skręconych ze sobą tworzyw sztucznych i włókien szklanych, które sprawiają, że materiały są mocniejsze pod wpływem różnego rodzaju nacisku ze strony jego powierzchni. A produkt końcowy zachowuje się bardziej jak drewno niż plastik.

Budowanie tarasu z desek kompozytowych krok po kroku to niedrogi i elastyczny sposób na zbudowanie własnego podwórka.

Deska kompozytowa to materiał powstały z połączenia różnych materiałów (plastiku, wypełniacza i dodatków).

Jakie są etapy budowy tarasu z desek kompozytowych?

Budowanie fundamentu: Zacznij od ułożenia cegieł (o szerokości 23 cm wraz z ich paskami łączącymi) na krawędzi zwykłego zestawu do budowy fundamentu. Dodaj 2 cm warstwę piasku; następnie za pomocą mieszanki piaskowo-cementowej wypełnić przestrzenie między płytkami oraz wszelkie ubytki. Pozostaw ten beton do wyschnięcia na około 12-24 godziny przed nałożeniem na niego.

Następnie zamontuj belki nośne między dwoma rzędami cegieł, aby uzyskać dodatkową stabilność, a następnie montuj deski kompozytowe poziomo (przy użyciu kleju do betonu) na górze. Podpowiem kilka wskazówek, jak zbudować taras przy użyciu podestów kompozytowych. Te warstwowe deski mają bardziej miękkie włókna i powłokę z żywicy, co sprawia, że ten wspaniały materiał jest odporny na korozję i trwały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *